Dlažba antik LT-E-T

Na fotografiích je znázorněna dlažba antik, a sice venkovní kamenná dlažba jemně béžového odstínu v anticky postaršené povrchové úpravě s mírně oštípanou, jemně zakulacenou, hranou. Postaršená dlažba této povrchové úpravy a její antický vzhled ještě dále podtrhuje pórovitost tohoto sedimentárniho vápence. Otevřená pórovitost horniny přidává na zdobnosti a autentičnosti přírodního kamene. Dlažba antik lze použít jako dlažba či jako obklad, a to jak v exteriérových prostorách tak v interiérech. Jedná se o pravý přírodní kámen v první třídě kvality.

 

Tato pohledově stará dlažba vzbuzující historický dojem je vhodná do historických budov a jiných objektů, kde jsou vyžadovány historické dlažby dobové, stylové nebo originální přírodní podlahy z pravého kamene. Tato rustikáln dlažba je dále vhodná do a okolo objektů památkově chráněných, historických, historizujících exteriérů a interiérů, chodeb činžovních domů, na rustikální schodiště, podesty a na jiná místa historických či rustikálních projektů.

 

Tato, dnes tzv. nazývaná, antik dlažba se používala již za dob Starověkého Řecka a Říma, kde zbobila interiéry a exteriéry řecko-římských majestátních budov. Staré dlažby lze použít ale i do moderních projektů a nadčasových moderních realizací, kde mohou buďto vytvářet kontrast k ostatním použitým materiálům nebo je zajímavě doplňovat, tak jako např. u domů v americkém, britském či francouzském stylu, kde se tato dlažba antik taktéž hojně používá.


Možnosti formátů této retro dlažby:

  • 20,3x20,3 cm, 30,5x30,5 cm, 40,6x40,6 cm, 61x61 cm
  • 20,3x40,6 cm, 61x30,5 cm, 61x40,6 cm
  • kombinace formátů, kombinace v setu řecko-římského nebo francouzského vzoru
  • jiné formáty na dotaz
     

Hodila by se Vám dlažba antik, historická dlažba, rustikální dlažba, stará dlažba nebo retro dlažba do Vašeho aktuálního projektu? Rádi Vám s Vaím projektem pomůžeme...

 

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv. Za nezávaznou poptávku nic nedáte.

Prohlédněte si naše reference
a nechte se inspirovat!

Hledáte inspiraci pro svůj projekt a chtěli byste vidět fotografie realizovaných interiérů a exteriérů s použitím námi dodávaného přírodního kamene? Posunutím obrázků vpravo vyberte Vámi požadovanou referenci a pak klikněte na její detail...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.