Fasádní obklady JLB-FS Modern

Na fotografiích můžete vidět fasádní obklady z kamene na zavěšené fasádě novostavby soukromé vily na břehu jezera. Jedná se o hrubší povrchovou úpravu, která ubírá na sytosti béžového odstínu kamene a přetvářího ho v odstín světlý. Ale i přesto na kameni zůstává vidět žilkování, krystaly a naplaveniny, které způsobují velmi moderní vizuální dojem. Ta samá povrchová úprava je použita na kamenných exteriérových dlažbách kolem domu a na schodišti. Tento povrch je na pochozích plochách absolutně protiskluzný. Tyto hrubší povrchové úpravy kamene jsou kontrastně doplněny jemnými povrchovými úpravami kamene, který je použit v interiéru jako kamenné dlažby. Interiérové stěny jsou propojeny do vizuálního dojmu fasádních obkladů tak, že některé stěny jsou obloženy hrubšími povrchovými úpravami nebo případně i naturálně sekaným kamenem.

 

Co se týká fasádních obkladových pásků, jde o sedimentární vápenec, obsahující krystaly a fosilní naplaveniny ve velkém množství. Krystalická struktura předurčuje za určitých světelných podmínek třpyt těchto fasádních obkladů, a to při průchodu světelného paprsku krystalem kamene. Fosilní naplaveni dávají vyniknout velmi originálním kresbám. Tyto fasádní obklady totiž obsahují zbytky fosilií a schránek mořských živočichů, které se vytvářely po milióny let, aby nyní mohly být vytěženy, dopraveny z lomu do zpracoven, nařezány, povrchově upraveny a staly se poté klenotem pro luxusní obklady fasád či jiné exteriérové a interiérové aplikace.

 

Po kompletně provedené pokládce byly veškeré kamené dlažby a fasádní obklady, ať již v exteriéru či v interiéru, celoplošně naimpregnovány pomocí hydrofóbního nátěru, který má za úkol odpuzovat vodu a chránit kámen před nečistotami, kyselými dešti a dalšími nepříznivými faktory.

 

Tento fasádní kamenný obklad lze dodat přesně podle přání investora či architekta, a sice za účelem vytvoření odlišných vzorů a finálního vizuálního dojmu z celé fasády, tzn. že výšky řad, délky, tloušťky a jejich následná kombinace je plně majitelem stavby volitelná. Tyto fasádní obklady lze kontaktně lepit nejen na zateplené fasády, na fasádní polystyren či vatu, ale i na fasády dřevostaveb jako provětrávaná fasáda či zavěšené fasády. Můžeme Vám navrhnout i kotvení kamene od výšky 2 m podle ČSN normy pro Vaše projekty, a to bez použití drahých rastrových systémů. V případě že trváte na rastrových hliníkových systémech, můžeme Vám taktéž dodat podklady pro tento typ pokládky.

 

Tyto obklady pro fasády lze objednat nejen v béžových, ale i šedých odstínech, i v jiných povrchových úpravách nebo jejich kombinacích, a sice v těch, které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiérové použití. Struktura tohoto kamene je jednoznačně krystalická, velmi moderního a originálního vzhledu. Každá z kamenných desek je opravdovým kusem přírody, který nelze napodobit žádným umělým obkladem nebo obkladem vyrobeným např. z nevzhledných obarvených betonů.

 

Zvažujete obklad fasády přírodním kamenem? Chtěli byste lepit fasádní obklady na kontaktní zateplovací systém, ať již na polystyrén nebo vatu? Chtěli byste zrealizovat provětrávanou či zavěšenou fasádu např. na stavbě z cihel, betonu nebo na dřevostavbě?

 

Kontaktujte nás pro zaslání dalších informací ohledně vhodného typu fasádního obkladu a Vámi vybrané skladby fasády pro Váš projekt...

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv. Za nezávaznou poptávku nic nedáte.

Prohlédněte si naše reference
a nechte se inspirovat!

Hledáte inspiraci pro svůj projekt a chtěli byste vidět fotografie realizovaných interiérů a exteriérů s použitím námi dodávaného přírodního kamene? Posunutím obrázků vpravo vyberte Vámi požadovanou referenci a pak klikněte na její detail...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.