Kamenná fasáda Natural Black Strips

Na fotografiích lze vidět vidět obkladové fasádní pásky z přírodního kamene instalovaný na garáž soukromé rezidence na Praze 4. Tento fasádní obklad z kamene byl nalepen za použití lepidla kontatkně na zateplenou fasádu tvořenou fasádním extrudovaným polystyrénem.


Jedná se o obkladové fasádní pásky ve volných délkách, naturálně štípané, bez jakéhokoliv dalšího opracování. V místě rohů, špalet a ostění oken jsou tyto pásky taktéž přírodně štípané za účelem vytvoření elegantního vizuálního napojení těchto ploch. Lze seřezávat i na kamenické rohy pod úhlem 45 stupňů.

 

Jedná se o krystalický vápenec, který obsahuje krystaly ve velké množství. Tato krystalická struktura způsobuje za určitých světelných podmínek třpyt těchto fasádních kamenných obkladů. Jak je možné, že se tato kamenná fasáda třpytí? Při průchodu světelného paprsku krystalem kamene totiž dojde k tomuto jevu, který je nejvýrazněji pozorovatelný při velké intenzitě sluněčního světla. Intenzita slunečního světla také určuje výsledný ostín této kamenné fasády, který přechází od šedého ke světle černému spektru.

Tyto obkladové fasádní pásky lze dodat přesně podle přání investora či architekta, a sice za účelem vytvoření odlišných vzorů a finálního vizuálního dojmu z celého díla, tzn. že výšky řad mohou být vybrány z možností 5 cm, 7,5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm, 30 cm nebo jejich jakýchkoli kombinací. Na fotografiích je vidět kombinace kamenná fasáda skladby 7,5 + 5 + 5 cm pravidelně se opakujících lineárních řad bez horizontální převazby. Kamenné pásky můžete však pokládat i na převazbu nebo v rámci kombinace setu, v zastoupení určitých kusů v přesném procentuálním poměru. Čím vyšší výšky řad zvolíme, tím masivnější dojem vznikne. Naopak, pokud zvolíme menší výšky řad, vznikne subtilnější kamenná fasáda. Tyto obkladové fasádní pásky jsou dodávány ve volných délkách a kombinace výšek řad je tedy plně na majiteli stavby. Fasádní obklad je v tloušťce zhruba 2,1 cm, lze hod dodat iv jiných barvách, např. béžový či bílý.

 

Naše fasádní obklady lze kontaktně lepit nejen na zateplené fasády, na fasádní polystyren či vatu, ale i na fasády na dřevostavbách jako provětrávanou fasádu či zavěšenou fasádu. Můžeme Vám navrhnout i kotvení kamene od výšky 2 m výše podle normy pro Vaše projekty, a to i bez použití drahých rastrových systémů.

 

Tyto venkovní obklady na fasádu lze objednat nejen v černých, šedých či béžových odstínech, a i v jiných povrchových úpravách nebo jejich kombinacích, a sice v těch které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiérové použití. Struktura tohoto kamene je jednoznačně krystalická, originálního vzhledu, vhodná jak pro moderní tak pro rustikální projekty.

 

Zvažujete obklad fasády kamenem? Chtěli byste nalepit kamenný obklad na kontaktní zateplovací systém, ať již na polystyrén nebo vatu? Chtěli byste realizovat provětrávanou či zavěšenou fasádu např. na stavbě z cihel, betonu nebo na dřevostavbě?

 

Kontaktujte nás a my Vám zašleme další informace ohledně vhodného typu fasádního obkladu a Vámi vybrané skladby kamenné fasády pro Váš projekt, a to samozřejmě včetně technických postupů a dalších detailních informací...

Kontaktujte nás a Vaše kamenná fasáda se stane realitou...

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv. Za nezávaznou poptávku nic nedáte.

Prohlédněte si naše reference
a nechte se inspirovat!

Hledáte inspiraci pro svůj projekt a chtěli byste vidět fotografie realizovaných interiérů a exteriérů s použitím námi dodávaného přírodního kamene? Posunutím obrázků vpravo vyberte Vámi požadovanou referenci a pak klikněte na její detail...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.