Obkladové pásky na fasády Natural Black Strips

Na fotografiích lze vidět obkladové pásky na fasády Natural Black Strips, které byly použity pro vytvoření luxusní fasády soukromého rezidenčního bydlení na Praze 4 - městská část Libuš.

 

Jedná se o obkladové pásky na fasády, pravý přírodní kámen - krystalický vápenec. Barevný odstín tohoto fasádního obkladu je šedý až šedo-černý, a sice v závislosti na světelných podmínkách panujících v exteriéru. Povrchová úprava těchto fasádních pásků je čistě přírodního naturálního vzhledu. V závoslosti na intenzitě slunečního svitu se tyto obkladové pásky na fasády za určitých podmínek třpytí. Jak je to možné? Při průchodu sluněčního paprsku krystalem kalcitického vápence dochází k zatřpycení krystalů, které jsou v tomto typu fasádního obkladu zastoupeny v bohaté míře.

 

Realizace těchto obkladových pásků na fotografiích byla provedena v horizontální rovině průběžných řad kladením obkladových pásků při dodržení výšek řad 7,5 + 5 + 5 cm, které se pravidelně opakují. Narozdíl od možnosti pokládky se spárořezem na převazbu, tento způsob pokládky vytváří velmi moderní dojem. Tyto obkladové pásky na fasády dodáváme ve volných délkách, což znamená, že každá páska je různé délky, což vytváří neuniformní originální vzhled celé kamenné fasády. Tyto obkladové pásky na fasády je možno řezat, ať již mokrým či suchým procesem, kotoučem který je vhodný řezání přírodního kamene. Tloušťka kamenného fasádního obkladu je cca. 2,1 cm. Váha těchto kamenných pásků v této tloušťce je zhruba 66 kg/m2.

 

Kamenným fasádním obkladem je obloženo i ostění oken. Vše bylo doplněno hliníkovými tenkými parapety dovytvářející velmi moderní vzhled. Obkladové pásky na fasádě jsou doplněny o klasickou bílou fasádu, která vytváří velmi moderní kontrast k hrubě zpracovanému kameni.

 

Tyto obkladové pásky na fasády lze objednat ve výškách řad 5 cm, 7,5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm či 30 cm a jakékoli výšky řad z výše uvedených mezi sebou horizontálně i vertikálně kombinovat. Čím větší výšky řad zvolíte, tím masivnějším dojmem bude kamenná fasáda působit. Čím menší výšky řad zvolíte, tím jemnějším dojmem bude kamenná fasáda vyhlížet. Můžete zvolit i pokládku na převazbu za účelem dosažení rustikálnějšího efektu.

 

Líbí se Vám tyto obkladové pásky na fasády

Kontaktujte nás pro zaslání více fotografií a informací...

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv. Za nezávaznou poptávku nic nedáte.

Prohlédněte si naše reference
a nechte se inspirovat!

Hledáte inspiraci pro svůj projekt a chtěli byste vidět fotografie realizovaných interiérů a exteriérů s použitím námi dodávaného přírodního kamene? Posunutím obrázků vpravo vyberte Vámi požadovanou referenci a pak klikněte na její detail...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.