Obkladový kámen na fasádu Natural Black Strips

Fotografie popisují naši realizaci fasády za použití kamenných fasádních obkladů pro majitele luxusního domu v moderním designu na Praze 4 - městská část Libuš. Pro tuto stavbu byl dodán obkladový kámen na fasádu Natural Black Strips.

 

Jedná se o obkladové pásky kamenné z pravého přírodního kamene typu krystalického vápence. Barevný odstín tohoto kamenného fasádního obkladu je šedý až šedo-černý v závislosti na venkovních světelných podmínkách a intenzitě svitu slunce. Povrch těchto obkladových pásků na fasádu je přírodně sekaný, nikterak dále neopracovaný, což vytváří výsledný dojem pravého kusu přírody.

 

Tato realizace byla provedena v horizontální rovině průběžných řad kladením jedné pásky vedle druhé při dodržení výšky řady. Jedná se o kombinaci výšek řad 7,5 + 5 + 5 cm pravidelně se opakujících. Narozdíl od možnosti pokládky formou SETu, tzn. spárořez na převazbu, tento způsob pokládky vytváří mnohem modernější výsledný dojem. Tento obkladový kámen na fasádu je dodáván ve volných délkách, což znamená, že každá páska je různě dlouhá, což vytváří neuniformní originální vzhled celé fasády. Tento kamenný fasádní obklad lze řezat, ať již mokrým či suchým procesem, kotoučem vhodným na přírodní kámen. Tloušťka kamenného fasádního obkladu je cca. 2,1 cm. Váha kamenné deskoviny v této tloušťce je cca. 66 kg/m2.

 

Kamenem bylo obloženo i ostění oken. Vše doplněno hliníkovými tenkými parapety dovytvářející velmi moderní vzhled celého díla. Obkladový kámen na fasádu je doplněn o klasickou bílou fasádu, která vytváří velmi moderní kontrast.

 

Tyto obkladové pásky kamenné Vám můžeme dodat i v jiných výškách řad, než je 5 cm a 7,5 cm, např. dále v 10 cm, 15 cm, 20 cm či 30 cm. Čím budou použity větší výšky řad, tím masivnějším dojmem bude fasáda působit. Čím menší výšky řad budou použity, tím jemnějším dojmem bude fasáda působit. Lze zvolit i pokládku na převazbu za účelem dosažení rustikálního efektu.

 

Líbí se Vám tento obkladový kámen na fasádu, který se při sluněčním svitu třpytí? Rádi Vám zašleme více informací pro Váš projekt.

Pomůžeme Vám splnit Vaši představu o výjimečné fasádě pro Váš dům či komerční projekt. Kontaktujte nás...

Neváhejte se nás zeptat na cokoliv. Za nezávaznou poptávku nic nedáte.

Prohlédněte si naše reference
a nechte se inspirovat!

Hledáte inspiraci pro svůj projekt a chtěli byste vidět fotografie realizovaných interiérů a exteriérů s použitím námi dodávaného přírodního kamene? Posunutím obrázků vpravo vyberte Vámi požadovanou referenci a pak klikněte na její detail...

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.