Fasádní obklady

Fasádní obklady a jejich dodání za účelem obložení zateplené fasády luxusní rezidence v Praze. Jednalo se o fasádní obklady z pravého přírodního kamene, bohatě krystalického nepórovitého sedimentárního vápence, s velkým množstvím fosilíí, v dvojkombinaci povrchových úprav.

Naše společnost dodala fasádní obklady pro nalepení na zateplenou fasádu novostavby soukromé luxusní vily v Praze. Pro tuto rezidenci jsme dodávali i kamenné venkovní dlažby pro venkovní pojezdové a pochozí plochy.


Pro tento projekt jsme vybrali kamenné fasádní obklady ve velmi zajímavé dvojkombinaci povrchových úprav, v jemném béžovém odstínu, který korespondoval s velkoformátovými dlažbami. Hrubší povrchová úprava kamenných dlažeb elegantně doplnila jemnější povrchovou úpravu fasádního obkladu.

Tyto fasádní obklady jsou vytvořeny z pravého kamene, sedimentárního vápence, obsahujícího velké množství krystalů a fosilních naplavenin. Krystalická struktura zaručuje při určitých světelných podmínkách to, že se fasádní obklad třpytí při dopadu světla na krystaly v kameni se nacházející. Fosilní naplaveniny dávají vyniknout velmi originální kresbě tohoto kamene. Fasádní obklad obsahuje zbytky fosilií a schránek mořských živočichů, které tento kámen vytvářely po dobu miliónů let, aby nyní mohl být vytěžen a stát se klenotem pro luxusní obklady fasád či jiné venkovní nebo vnitřní projekty.

Fasádní obklady a jejich hrany byly po vytovření dané povrchové úpravy ostře ořezány, aby korespondovaly s moderním charakterem tohoto výjimečného domu. Po provedení pokládky byl fasádní obklad celoplošně naimpregnován hydrofóbním nátěrem od společnosti Akemi, který odpuzuje vodu a chrání ho tak před nečistotami, kyselými dešti a dalšími nepříznivými faktory souvisejícími s venkovní aplikací.

 

V místě rohů budovy a ostění oken byl přírodní fasádní obklad seřezán na kamenické rohy pod úhlem 45 stupňů, aby vytvořil  co nejlepší vizuální přechod mezi jednotlivými plochami. Pokud byste nechtěli aplikovat kamenické rohy na Vaší fasádě jsme schopni dodat i fasádní obklady, které mají upravenou boční stranu a hranu kamenné deskoviny, a to ve stejné povrchové úpravě jako je dlaždice o vybraném povrchu.

Tyto fasádní obklady mohou být dodány přesně podle přání zákazníka či architekta za účelem vytvoření odlišných vzorů a finálního vizuálního dojmu z celé fasády, tzn. že výšky řad, délky a tloušťky jsou plně zákazníkem volitelné. Tento fasádní obklad lze kontaktně lepit nejen na zateplené fasády, na fasádní polystyren či vatu, ale i na fasády dřevostavby jako provětrávaná fasáda či zavěšená fasáda. Můžeme Vám navrhnout i kotvení fasády od určité výšky pro Vaše projekty, a to i bez použití drahých rastrových systémů.

 

Tyto fasádní obklady lze objednávat nejen v béžových, ale i šedých odstínech, v dalších povrchových úpravách, které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiérové použití, pokud tento kámen budete chtít aplikovat pro vnitřní prostory Vašeho projektu. Struktura tohoto kamene je jednoznačně krystalická, velmi moderního a originálního vzhledu. Co dlaždice, to opravdový kus poctivé přírody, který nelze napodobit žádnými umělými obklady nebo obkladem vyrobeným např. z obarvených betonů.

 

Zvažujete obklad fasády kamenem? Chcete lepit venkovní obklady na zateplenou fasádu? Chtěli byste provětrávané či zavěšené fasády pro Váš projekt?

Rádi Vám zašleme další informace o typu fasádního obkladu a skladby fasády vhodné pro Váš projekt, a to včetně technických postupů a dalších užitečných informací...

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.