Kamenná dlažba - Dům u města Hamburku Praha

Naše dlažba z pravého přírodního kamene nyní zdobí vchod z ulice do Domu u města Hamburku na adrese Sokolovská, Praha 8. Béžový odstín těchto vápencových dlažeb v postaršené povrchové úpravě skvěle zapadající do historického vzhledu budovy a Prahy jako takové.

Kámen Projekt byl kontatkován architektonickou kanceláří, aby se podílel na výběrovém řízení pro rekonstrukci keramických dlažeb výměnou za kamenné dlažby do vchodu Domu u města Hamburku z ulice Sokolovská na Praze 8.

Stavební firmě, architektovi a investorovi jsme dodali na základě požadavku na kamenné dlažby v béžovém odstínu několika povrchových úprav přírodního kamene, jež byly speciálně postaršeny pro tento projekt. Nakonec byl vybrán béžový vápenec, který obsahoval menší množství pórů, což ještě více umocnilo historičnost a zdobnost daného prostoru. Přesně tato přírodní kamenná dlažba venkovní s tímto povrchem byla používána již za dob Starověkého Řecka a Říma jako historická dlažba, kde zdobila nejen podlahy, ale i stěny tehdejších velkolepých exteriérů a i interiérů.

Pro tento specifický prostor byla architektem vybrána venkovní kamenná dlažba obdélníkového formátu 60x30 cm v kombinaci s formátem 30x30 cm kladeným na převazbu. Tloušťka historické kamenné dlažby byla zvolena vzhledem k požadavku na pochozí povrchy na 3,2 cm. Tato kamenná dlažba je mírně po hranách zaoblená a povrch nese známky historicky postaršeného vzhledu, jako by zde tato kamenná dlažba venkovní byla již po stovky let. Celkový dojem z historického provedení dlažeb umocňuje navíc mírná pórovitost vybraného typu přírodního kamene.

Více informací o tomto Domě u Města Hamburku naleznete zde: http://hamburk-karlin.cz/

Řešíte projekt, kde byste chtěli použít historické dlažby? Rádi Vám se vším pomůžeme.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.