Kamenná dlažba venkovní - RD Praha

Naše společnost dodala kamenné dlažby venkovní v protiskluzné povrchové úpravě pro exteriérové plochy luxusní rezidenci v Praze. Formátovaná deskovina z krystalického vápence, ostře řezané hrany, formát 80x80 cm v pochozí tloušťce 3 cm a v pojezdové tloušťce 6 cm.

Naše společnost byla vybrána k dodávce materiálů, která obsahovala pochozí venkovní kamenné dlažby a pojezdové dlažby do venkovních prostorů novostavby soukromé luxusní vily v Praze.


Při prezentaci vzorků venkovní dlažby z přírodního kamene jsme navrhli pro tento projekt zajímavé a moderní protiskluzné povrchy kamenných dlažeb ve světlém odstínu s přechodem do jemně béžové barvy, které korespondovaly s fasádním kamenným obkladem dodaným taktéž naší společností. Tato dlažba z přírodního kamene a její hrubší povrchová úprava způsobuje částečný zánik barvy a odstínu, ale na druhou stranu tato venkovní dlažba z přírodního kamene nabývá na modernosti a praktičnosti.

 

Jedná se o sedimentární vápence, které obsahují velké množství krystalů. Co se týká formátu exteriérové dlažby, vzhledem k velikosti domu a pozemku byla zvolena velkoformátová dlažba 80x80 cm, a to v pochozí tloušťce 3 cm. Pro pojezdové plochy velkoformátových dlažeb před garážemi byla zvolena kamenná deskovina v tloušťce 6 cm, která je schopná nést těžká SUV vozidla. Hrana těchto kamenných venkovních dlažeb byla po vytovření dané povrchové úpravy dodatečně ostře ořezána, aby korespondovala s moderním charakterem tohoto domu.

 

Dlažby kolem domu byly kladeny v tomto případě na volno do zhutněného štěrkového lože. Lepení se použilo pouze kolem bazénových ploch. Protiskluzné dlažby byly nalepeny pomocí bílých lepidel, které na rozdíl od lepidel šedých zabraňuje možnosti vzniku výkvětů na přírodním kameni.

 

Po provedení pokládky byla tato protiskluzová dlažba mrazuvzdorná celoplošně naimpregnována ochranným hydrofóbním nátěrem dodaným společností Akemi, který má za úkol odpuzovat vodu a zabraňovat tak znečištění kamene.

 

Co se týká bazénové dlažby v místě bazénového lemu, zde byla použita venkovní dlažba z kamene, u které byla dodatečně jedna strana profilována do podoby půlkulaté hrany. I tyto speciálně upravené profilované hrany byly následně opatřeny povrchovou úpravou schodnou s povrchovou úpravou zbytku těchto kamenných luxusních dlažeb.


Tato venkovní kamenná dlažba může být dodána za účelem pokládky na sucho nebo lepením do jakýchkoli Vašich exteriérových prostorů, a to v maloformátu 30x30 cm, 40x40 cm, 50x50 cm, 60x30 cm, 60x40 cm, ale i velkoformátu např. 60x60 cm, 60x80 cm, 80x80 cm, 100x100 cm, 120x120 cm, 100x60 cm, 120x60 cm nebo 120x80 cm. Další možností je formát ve volných délkách 20cm, 30cm a 40 cm. Jakékoli jiné formáty taktéž můžeme na Vaše přání dodat.

 

Tyto kamenné venkovní dlažby lze objednat nejen v béžových ale i šedých odstínech, v dalších povrchových úpravách, které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiér. Struktura kamene je jednoznačně krystalická, velmi moderního a originálního vzhledu. Co dlaždice, to opravdový kus pravé přírody, který nelze napodobit žádnými umělými obklady nebo obkladem vyrobeným např. z obarvených betonů.

Hledáte venkovní dlažby pro Vaše terasy, bazény, chodníky kolem domu, pergolu nebo jiný exteriérový prostor? Přemýšlíte o kamenných obkladech a dlažbách pro Váš projekt?

Rádi Vám pomůžeme splnit Váš sen.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.