Kamenná dlažba

Kamenná dlažba vhodná pro interiérové prostory církevních objektů, v tomto případě kostela. Jedná se o pravý přírodní kámen, krystalický vápenec, v protiskluzné povrchové úpravě, který svou barvou a praktičností skvěle doplňuje prostory této majestátní církevní stavby.

Na fotografiích je k vidění kamenná dlažba v interiéru kostela, která svým broušeným historickým povrchem zapadá do celkové koncepce této církevní stavby. Jedná se o pravý přírodní kámen, krystalický vápenec v béžovém odstínu.

Co se týká povrchové úpravy kamenné dlažby pro tento projekt, byla dodána v broušeném historickém povrchu. Povrch kamenné dlažby do interiéru je tedy matný, barvy jakoby nesyté, tlumené. Kamenná dlažba poté začíná vypadat jako by zde již byla odjakživa spousty let.

Tato kamenná dlažba z pravého přírodního kamene se dobře čistí a udržuje, jelikož neobsahuje žádné póry. Zvláště v prostorách cirkevní stavby, kde se pravidelně shromažďuje velké množství lidí tato vlastnost nabývá na významu. Pokud chceme zamezit znečištění dlažeb, je vhodné přírodní kámen naimpregnovat. Impregance by měla být provedena na jakémkoli typu kamenné dlažby, ať již se jedná o interiérové nebo exteriérové použití. Impregnace je tekutina, která se nátěrem vsákne do kamene a vytvoří na něm hydrofóbní efekt, tzn. že kamenná dlažba začne odpuzovat vodu. Voda se sráží na povrchu kamenných dlažeb v malých kuličkách a žádné tekutiny, či např. kyselé deště atd. nemohou proniknout do struktury kamene. Tímto je zamezeno znečištění či obarvení kamene. Kamenná dlažba je tak chráněna před vnějšími vlivy okolního prostředí. Použití typu impregance závisí na přání klienta. Některé impregnace odstín kamenných dlažeb ztmavují, jiné je nechávají v původním přírodním stavu a přírodního vzhledu. Chcete se dozvědět více o impregnování přírodního kamene? Rádi Vám zašleme více informací k tomuto tématu.

Tato kamenná dlažba do interiéru (ale i kamenný obklad do interiéru) či do exteriéru může být dodána podle přání klienta v tloušťce 1 cm, 1,5 cm nebo 2 cm nebo 3 cm a více. Tloušťku určuje velikost formátu a fakt, zda je kámen určen do interiéru nebo exteriéru. Klasicky dodávanými formáty jsou rozměry 40×40 cm; 60×40 cm; 30x30 cm, 60×30 cm maloformát. Velkoformát pak 60x60 cm; 80×80 cm; 100×100 cm; 120×120 cm, 120×60 cm; 120×80 cm; 100x50 cm; 80x40 cm. Formáty 20+30+40 cm dodáváme i ve volných délkách. Pokud potřebujete jiný rozměr, lze dodat v podstatě jakoukoli velikost formátu přesně podle Vašeho přání.

Líbí se Vám kamenné dlažby a obklady a chtěli byste je použít pro svůj projekt? Máme v nabídce mnoho typů kamene, odstínů a povrchových úprav pro Vaše rezidenční či komerční projekty.

Rádi Vám se vším pomůžeme.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.