Kamenné obklady - Hotel KING DAVID Prague

Luxusní kamenné obklady značky KÁMEN PROJEKT byly použity při kompletní rekonstrukci luxusního spa & wellness v Hotelu KING DAVID Prague. Tento projekt je ukázkou originálního spojení kamenných obkladů, keramických dlažeb a kamenných dlaždic s 3D motivem.

Naše společnost Kámen Projekt byla vybrána architektonickou kanceláří, aby se podílela na výběrovém řízení pro rekonstrukci luxusního spa & wellness v Hotelu KING DAVID Prague. Tento projekt je ojedinělý tím, že jsme dostali od pana architekta zadání, že kamenné obklady do interiéru tohoto objektu mají být sice historicky postaršeného vzhledu, ale zároveň mají doplnit daný charakter velmi moderního wellness & spa prostředí v kombinaci s keramickou dlažbou. Navíc byl vznesen požadavek na doplnění kamenného obklad o 3D obklady, které by na stěně vytvořily obrazec.

Pro tento nevšední projekt byly zvoleny interiérové kamenné obklady, a sice velmi zdobný pórovitý vápenec béžového odstínu s historicky postaršeným povrchem a mírně zaoblenou hranou. Přesně tento kamenný obklad v interiéru s tímto antickým povrchem byl používán již za dob Starověkého Řecka a Říma, kde zdobil nejen stěny tehdejších velkolepých interiérů a exteriérů. Výhodou takovýchto kamenných obkladů je, že pokud kamennou dlaždici uříznete na danou velikost, dá se ostře řezaná hrana způsobená řezem ručně pomocí nástrojů na místě realizace vrátit zpět do původní anticky postaršené podoby. Zajímá Vás jak přesně? Napiště nám a rádi Vám zašleme kompletní návod.

Pro kamenný 3D obklad byla vybrána hornina stejného složení, jako u klasických kamenných obkladů, a sice pórovitý vápenec béžového odstínu, do kterého byl strojově odfrézován daný obrazec. Tyto 3D obklady poté byly poskládány k sobě do řady a vytvořily tak na kamenné zdi velmi originální dekoraci. Tyto 3D kamenné obklady ze zdi vystupují, jelikož mají tloušťku 2 cm oproti klaickému kamennému obkladu, který má tloušťku 1,2 cm. Tato kombinace různých tlouštěk přírodního kamene ještě více umocňuje celkový dojem z tohoto obkladu z pravého přírodního kamene. Daný obrazec také zapadá do celkového konceptu historického kamenného obkladu.

Pokud chcete vidět panoramatické pohledy na námi dodané obklady z pravého přírodního kamene pro tento hotel klikněte na https://www.oyster.com/prague/hotels/hotel-king-david-prague/all-panoramas/spa--v64621/ nebo na https://www.oyster.com/prague/hotels/hotel-king-david-prague/all-panoramas/pool--v64618/

Na fotografiích můžete vidět spa & wellness bazén, ovšem nejedná se o bazén jen tak obyčejný, jelikož se Hotel KING DAVID Prague zaměřuje na hosty s židovským původem, jedná se o "Mikve", což je židovská lázeň tvořená nádrží s přírodní vodou sloužící k rituálnímu očištění osob nebo předmětů. Více informací o "Mikve" můžete najít např. na https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikve

Více informací a fotografií z luxusního Hotelu KING DAVID Prague naleznete na http://www.hotelkingdavid.cz/default-en.html

Líbí se Vám tetno projekt? Rádi Vám pomůžeme i s Vaším projektem.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.