Kamenný obklad na fasádu - RD Praha

Realizace fasádního obkladu z pravého přírodního kamene. Jedná se o kamenné fasádní pásky ve volných délkách, krystalický vápenec šedého až šedo-černého odstínu, v tloušťce kamenné deskoviny cca. 2,1 cm. Přírodně štípaný kámen pro moderní i rustikální realizace.

Fotografie výše popisují naši realizaci fasády pomocí kamenných obkladů pro majitele luxusní rezidence na Praze 4 - městská část Libuš. Pro tuto moderní stavbu byl dodán kamenný obklad fasády Natural Black Strips.

Jedná se o kamenné obkladové pásky z pravého přírodního kamene, o krystalický vápenec. Barevný odstín této kamenné fasády je šedý až šedo-černý v závislosti na světelných podmínkách. Povrch těchto pásků je přírodně sekaný, nikterak dále neopracovaný, což vytváří výsledný dojem pravého kusu přírody.

Realizace byla provedena v horizontální rovině průběžných řad kladením jedné pásky vedle druhé při dodržení výšky řady. Jedná se o kombinaci výšek řad 7,5 + 5 + 5 cm pravidelně se opakujících. Narozdíl od možnosti pokládky na SET, tzn. spárořez na převazbu, tento způsob pokládky vytváří mnohem modernější výsledný dojem. Tento fasádní kamenný obklad je dodáván ve volných délkách, což znamená, že každá páska je různě dlouhá, což vytváří neuniformní originální vzhled celé fasády. Tento kamenný obklad na fasádu lze řezat, ať již mokrým či suchým procesem, kotoučem vhodným na přírodní kámen. Tloušťka kamenného fasádního obkladu je cca. 2,1 cm. Váha kamenné deskoviny v této tloušťce je cca. 66 kg/m2.

Kamenem bylo obloženo i ostění oken. Vše doplněno hliníkovými tenkými parapety přispívajícími k velmi modernímu vzhledu celého díla. Fasáda z kamene je doplněna o klasickou bílou fasádu, která vytváří velmi moderní kontrast.

Tyto kamenné fasádní pásky Vám můžeme dodat i v jiných výškách řad, než je 5 cm a 7,5 cm,  a to např. v 10 cm, 15 cm, 20 cm či 30 cm. Čím budou použity větší výšky řad, tím masivnějším dojmem bude fasáda působit. Čím menší výšky řad budou použity, tím jemnějším dojmem bude fasáda působit. Lze zvolit i pokládku na převazbu za účelem dosažení rustikálního efektu.

Líbí se Vám tato kamenná fasáda, viz. náš kamenný obklad na fasádu domu galerie? Pokud ano, rádi Vám zašleme více informací a pomůžeme s Vaším projektem.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.