Kamenný obklad

V roce 2017 jsme dodali a instalovali kamenné obklady za účelem zhotovení fasádního obkladu garáže rezidence na Praze 4 - Libuš. Obkladové pásky z pravého přírodního kamene, štípaný krystalický vápenec tloušťky cca. 2,1 cm, pokládaný ve výšce řad 7,5+5+5 cm.

Na fotografiích lze vidět vidět kamenný obklad z přírodního kamene instalovaný na exteriérové stěny garáže soukromé rezidence na Praze 4. Tyto kamenné obklady byly nalepeny za použití lepidla kontatkně na zateplenou fasádu tvořenou fasádním exterudovaným polystyrénem.


Jedná se o kamenný obklad na fasádu (kamenné pásky na fasádu) ve volných délkách, naturálně štípaný, bez jakéhokoliv dalšího opracování. V místě rohů, špalet a ostění oken jsou tyto kamenné obklady taktéž přírodně štípané za účelem vytvoření elegantního vizuálního napojení těchto ploch. Lze seřezávat i na kamenické rohy pod úhlem 45 stupňů.

Jedná se o krystalický vápenec, který obsahuje krystaly ve velké množství. Tato krystalická struktura způsobuje za určitých světelných podmínek třpyt těchto kamenných obkladů na zdi. Jak je možné, že se tento kamenný obklad fasády třpytí? Při průchodu světelného paprsku krystalem kamenného fasádního obkladu totiž dojde k tomuto jevu, který je nevýrazněji pozorovatelný při velké intenzitě sluněčního světla. Intenzita slunečního světla také určuje výsledný odstín tohoto kamenného obkladu na domě, který přechází od šedého ke světle černému spektru.

Po dokončení pokládky byl tento přírodní kamenný obklad celoplošně impregnován pomocí hydrofóbního nátěru, který má za úkol odpuzovat vodu a kamenné obklady na dům chránit před nečistotami, kyselými dešti a dalšími nepříznivými faktory. Impregnaci lze provést válečkem, štětcem nebo nástřikem. Vzhledem k velmi hrubé povrchové úpravě ale doporučejeme použít v tomto případě pouze možnost nátěru pomocí štětce. Důkladný rozetřením zabráníme tomu, aby se zbytky impregnace v silném nánosu osazovaly v pórech, kde by tyto vrstvy ztvrdly a znehodnotily tak výsledný vizuální dojem z kamenného obkladu jako takového.

Tyto fasádní kamenné pásky (kamenné obklady na fasády) lze dodat přesně podle přání investora či architekta, a sice za účelem vytvoření odlišných vzorů a finálního vizuálního dojmu z celé fasády, tzn. že výšky řad mohou být vybrány z možností 5 cm, 7,5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm, 30 cm nebo jejich jakýchkoliv kombinací. Na fotografiích je vidět kombinace 7,5 + 5 + 5 cm pravidelně se opakujících lineárních řad bez horizontální převazby. Tento kamenný obklad venkovní můžeme však pokládat i na převazbu nebo v rámci kombinace setu, v zastoupení určitých kusů v přesném procentuálním poměru atd. Čím vyšší výšky řad zvolíme, tím masivnější dojmem budou tyto obkladové pásky kamenné působit. Naopak, pokud zvolíme menší výšky řad, vznikne subtilnější dojem z celé fasády. Tyto kamenné fasádní pásky jsou dodávány ve volných délkách a kombinace výšek řad je tedy plně na majiteli stavby. Fasádní kamenný obklad je v tloušťce zhruba 2,1 cm, lze ho dodat iv jiných barvách, např. béžový či bílý.

Naše fasádní obklady lze kontaktně lepit nejen na zateplené fasády, na fasádní polystyren či vatu, ale i na fasády na dřevostavbách jako provětrávané fasády či zavěšené fasády. Můžeme Vám navrhnout i kotvení kamenného obkladu od výšky 2 m výšky podle normy pro Vaše projekty, a to bez použití drahých rastrových systémů, a pomoci ušetřit Vám nemalé finanční prostředky.

Tento obkladový kámen na fasádu lze objednat nejen v černých, šedých či béžových odstínech ale i v šedém odstínu, a i v jiných povrchových úpravách nebo jejích kombinacích, a sice v těch které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiérové použití. Kamenný obklad na fasádu a jeho struktura je jednoznačně krystalická, originálního vzhledu, vhodná jak pro moderní, tak pro rustikální projekty. Při této realizaci byly tyto hrubě sekané kamenné obklady na venkovní fasády kombinovány s bílou klasickou fasádou, která doplnila ke těmto kamenným fasádním obkladům této garáže velmi vkusný elegantní kontrast.

 

Zvažujete kamenný obklad na fasádu nebo obkladové pásky na fasádu? Chtěli byste nalepit kamenné obklady na kontaktní zateplovací systém, ať již na polystyrén nebo vatu? Chtěli byste realizovat provětrávanou či zavěšenou fasádu např. na stavbě z cihel, betonu nebo na dřevostavbě?

Rádi Vám zašleme další informace ohledně vhodného typu obložení fasád pro Váš projekt, a to samozřejmě včetně technických postupů a dalších detailních informací...

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.