Mramorová dlažba

Mramorová dlažba pro prostory chodby a kanceláří domu v historickém stylu. Pro rekonstrukci podlah byly vybrány mramorové dlažby v béžovém odstínu v leštěné povrchové úpravě. Lesk kamenných dlažeb kontrastně doplňuje historický charakter celého objektu.

Na fotografiích výše můžete vidět mramorové dlažby - přírodní kámen v béžovém odstínu, jehož syté tóny leštěné povrchové úpravy kontrastně korepondují s historickým charakterem tohoto projektu. Jedná se o pravý přírodní kámen - krystalický vápenec - mramor.

Chtěli byste dekorovat Vaše podlahy něčím speciálním v opravdovém přírodním vzhledu, a sice materiálem, který ani po letech nebude působit uměle a mimo módní trend? Pak určitě zvolte mramor. Každý den, a to i po letech, bude mramorová dlažba do interiéru přispívat k příjemné a luxusní atmosféře Vašeho domova. Tato kamenná dlažba (dlažba mramor) tak jak ji příroda po miliony let tvořila, jistě bude ozdobou Vašeho výjimečného projektu.

Přírodní mramorová dlažba a její námi klasicky dodávanými formáty jsou rozměry 40,6×40,6 cm; 61×40,6 cm; 61×30,5 cm; 30,5x30,5 cm, 20,3×20,3 cm; 40,6×20,3 cm; 61×61 cm; 61×91,5 cm nebo skladba formátů ve francouzském či římském vzoru. Lze Vám dodat i mramor ve specifickém rozměru jako mramorové desky.

Mramor a z něj vyrobené formátované mramorové obklady a mramorové dlažby lze použít jak do interiéru, tak do exteriéru, jako mramorová podlaha či fasádní mramorové obklady a to v závislosti na povrchových úpravách a způsobu použití. V současné době nabízíme zhruba osm povrchových úprav mramoru ve dvou provedeních řezu. Hledáte kámen, který dodá Vašemu interiéru či exteriéru nádech luxusu? Pak mramor bude pro Vás jistě tou pravou volbou.

Zajímá Vás vznik a historie mramoru? Tento přírodní kámen se používá pro různé účely již od dob Starověkého Řecka a Říma. Mramor je označení pro krystalický vápenec. Jedná se o přeměněné karbonátové horniny, které vzniklay rekrystalizací původních vápenců nebo krystalických dolomitů. Jedná se tedy o horninu metamorfovanou (přeměněnou). K přeměně (metamorfóze) docházelo za vysokých teplot a tlaků. Mramor bývá hruběji zrnitý než jemnozrnný vápenec. Je většinou bílý, ale díky různým příměsím m.že nabývat nejrůznějších barev. Tato hornina se dobře opracovává, leští, brousí, používá se i k sochařským účelům. Jednám z nejzajímavějších mramorů je kararský mramor, který Vám můžeme taktéž dodat.

Mramorová dlažba či mramorové obklady se staly symbolem vytříbeného vkusu. Sněhově čistě bílý mramor je symbolem čistoty a také nesmrtelnosti. Lom světla v kalcitových krystalech způsobuje luxusní „voskový“ vzhled povrchu obkladů a podlah, navíc např. sochám z mramoru dodává dojem živého těla.

Mramorová dlažba nebo mramorový obklad lze použít zejména jako:

  • obklady a dlažby do koupelny
  • dlažba do kuchyně, obklady do kuchyně
  • dlažba do obývacího pokoje, obklady do obývacího pokoje
  • dlažba do chodby, obklady na chodbu
  • dlažba do haly, obklady hal
  • komerční prostory - restaurace, kanceláře, recepce, atd.
  • dlažba k bazénu, bazénová dlažba
  • dlažby kolem domu, chodníky kolem domu
  • venkovní dlažba na terasu
  • fasádní obklady

Líbí se Vám přírodní kámen - mramor?  Chtěli byste vědět, zda je mramor vhodný pro Vámi zamýšlené použití ve Vašem projektu nebo jakou máte zvolit povrchovou úpravu v závislosti na způsobu použití?

Dejte nám vědět svou představu a rádi Vám pomůžeme, bezplatně poradíme a zašleme další informace o použití mramorvých obkladů a mramorových dlažeb pro Váš projekt a naše zkušenosti.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.