Přírodní kámen

Přírodní kámen - obkladové pásky pro zavěšenou fasádu luxusního rezidenčního bydlení - Vila na břehu jezera. V interiéru byl použit přírodní kámen pro obklady a dlažby z krystalického vápence v různém povrchu korespondujícím s tímto moderním projektem.

Na fotografiích výše můžete vidět přírodní kámen, a to nejen fasádní obklady na zavěšenou fasádu pro novostavbu soukromé vily na břehu jezera, ale i kamenné exteriérové dlažby a interiérové kamenné dlažby a obklady. Nejedná se o naši realizaci, nýbrž o dodávku materiálů našeho lomu pro luxusní zahraniční projekt rezidenčního bydlení. Líbí se vám kamenné obklady a dlažby na fotografiích výše? Veškerý tento přírodní kámen a přesně tyto kamenné obklady a dlažby máme v naší nabídce a můžeme je dodat pro Váš výjimečný projekt! 


Co se týká přírodního kamene a kamenného fasádní obkladu na fotografiích, jedná se o hrubší povrchovou úpravu, která záměrně ubírá na sytosti béžového odstínu a přetvářího v odstín světlejší. Na přírodním kameni zůstává vidět žilkování, krystaly a naplaveniny, které způsobují velmi moderní vizuální dojem přírodního kamene. Ta samá povrchová úprava je použita na kamenných exteriérových dlažbách kolem domu a na schodišti. Tento povrch přírodního kamene je na pochozích plochách absolutně protiskluzný. Tyto hrubší povrchové úpravy kamene jsou kontrastně doplněny jemnými povrchovými úpravami přírodního kamene, který je použit v interiéru jako kamenná dlažba. Interiérové stěny jsou propojeny do vizuálního dojmu fasády tak, že některé stěny jsou obloženy hrubšími povrchovými úpravami nebo případně i naturálně sekaným přírodním kamenem.

 

Jedná se o přírodní kámen - sedimentární vápenec, obsahující krystaly a fosilní naplaveniny ve velkém množství. Přírodní kámen a jeho krystalická struktura předurčuje za určitých světelných podmínek třpyt těchto fasádních obkladů, a to při průchodu světelného paprsku krystalem kamene. Fosilní naplaveni dávají vyniknout velmi originálním kresbám... přírodní kámen totiž obsahuje zbytky fosilií a schránek mořských živočichů, které se vytvářely po dobu miliónů let, aby nyní mohly být vytěženy, dopraveny z lomu do zpracoven, rozřezány, povrchově upraveny, aby se pak mohly stát klenotem pro luxusní obklady fasád či jiné exteriérové a interiérové luxusní realizace.

Po kompletně provedené pokládce byl veškerý přírodní kámen (kamené dlažby a obklady), ať již v exteriéru či v interiéru, celoplošně naimpregnován pomocí hydrofóbního nátěru, který má za úkol odpuzovat vodu a chránit přírodní kámen před nečistotami, kyselými dešti a dalšími nepříznivými faktory.

Tento fasádní kamenný obklad lze dodat přesně podle přání investora či architekta, a sice za účelem vytvoření odlišných vzorů a finálního vizuálního dojmu z celé fasády, tzn. že výšky řad, délky, tloušťky a jejich následná kombinace je plně majitelem stavby volitelná. Tyto fasádní obklady lze kontaktně lepit nejen na zateplené fasády, na fasádní polystyren či vatu, ale i na fasády dřevostaveb jako provětrávaná fasáda či zavěšené fasády. Můžeme Vám navrhnout i kotvení kamene od výšky 2 m výšky podle normy pro Vaše projekty, a to i bez použití drahých rastrových systémů. V případě že trváte na rastrových hliníkových systémech, můžeme Vám taktéž dodat podklady pro tento typ pokládky.

 

Tyto obklady pro fasády (ale i interiérové či venkovní kamenné dlažby) lze objednat nejen v béžových ale i šedých odstínech a dalších barvách, i v jiných povrchových úpravách nebo jejích kombinacích, a sice v těch které jsou vhodné nejen pro exteriér, ale i pro interiérové použití. Struktura tohoto přírodního kamene je jednoznačně krystalická, velmi moderního a originálního vzhledu. Každá z kamenných desek je opravdovým kusem přírody, který nelze napodobit žádným umělým obkladem nebo obkladem vyrobeným např. z obarvených betonů.

 

Zvažujete přírodní kámen na fasádu Vašeho domu? Chtěli byste nalepit přírodní kámen jako obklad na kontaktní zateplovací systém, ať již na polystyrén nebo vatu? Chtěli byste realizovat provětrávanou či zavěšenou fasádu z přírodního kamene např. na stavbě z cihel, betonu nebo na dřevostavbě?

Kontaktujte nás, rádi Vám zašleme další informace ohledně vhodného typu přírodního kamene pro Vaše fasádní obklady, kamenné dlažby atd. pro Váš projekt. Samozřejmě včetně technického postupu a včetně dalších detailních informací...

Rádi Vám se vším pomůžeme.

 

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.