Travertin

Travertin - obklady - dlažby pro luxusní koupelnu rodinného domu v Holkovicích. Pórovitý travertin, formát 61x40,6 cm, tloušťka 1,2 cm. Tento obklad travertin a travertin dlažba je první třídy kvality vyznačující se zdobnou pórovitostí, přírodním vzhledem a béžovým odstínem.

V roce 2015 jsme se podíleli na rekonstrukci kamenné koupelny rodinného domu v Holkovicích v Plzeňském kraji. Pro svou koupelnu si investor vybral travertin, a sice travertin dlažba, travertin obklady do koupelny z pravého přírodního kamene.

Na této realizaci je dobře patrné, že i pórovitý travertin, a to celoplošně nepřespárovaný, lze použít v interiéru jako koupelnové obklady a koupelnové dlažby. Z tohoto kamene, jehož název je travertin romano, vyniká opravdová krása speciálně upraveného pórovitého povrchu travertinu hlubokého odstínu přírodních barev. Pro dané travertinové obklady a travertinové dlažby do koupelny byl zvolen formát 61x40,6 cm v obkladové tloušťce 1,2 cm s ostře řezanou hranou.

Máte v úmyslu dekorovat Vaše podlahové plochy něčím speciálním opravdového přírodního vzhledu, materiálem který ani po letech nebude působit uměle a mimo módní trend? Pak zvolte travertin. Každý den, a to i po letech, bude travertin přispívat k příjemné atmosféře Vašeho domova.

Tato kamenná dlažba (kamenný obklad) ve stylu travertino s přiznanými přírodními póry, které můžete buďto přespárovat a nebo je naopak nechat viditelné, jak je příroda po miliony let tvořila, jistě bude ozdobou Vašeho výjimečného projektu. Přírodní travertin a jeho námi klasicky dodávanými formáty jsou rozměry 40,6×40,6 cm; 61×40,6 cm; 61×30,5 cm; 30,5x30,5 cm, 20,3×20,3 cm; 40,6×20,3 cm; 61×61 cm; 61×91,5 cm nebo skladba formátů ve francouzském či římském vzoru. Lze Vám dodat i travertin ve specifickém rozměru jako pracovní deska travertin.

Travetin a z něj vyrobené formátované obklady a dlažby lze použít jak do interiéru, tak do exteriéru, a to v závislosti na povrchových úpravách. V současné době nabízíme zhruba pět povrchových úprav travertinu ve dvou provedeních řezu. Hledáte zdobný kámen, který dodá Vašemu interiéru či exteriéru nádech luxusu? Pak travetin bude pro Vás jistě tou pravou volbou.

Zajímá Vás vznik a historie travetinu? Tento přírodní kámen se používá pro své dekorační účely již od dob Starověkého Řecka a Říma. Travertin je označení pro pórovitý vápenec, který se tvořil po miliony let usazováním v říčních korytech. Jedná se o horninu nemetamorfovanou, čistě sedimentární, tedy naplavenou, mající různou barvu na základě chemických příměsí, a sice od světle béžové, žlutou, po hnědou až našedlou. Barevné spektrum travertinu, které záleží zvláště na místě původu, je opravdu velmi bohaté.

Travertin dlažba nebo travertin obklady jsou používané zejména jako:

  • obklady a dlažby do koupelny
  • dlažba do kuchyně, obklady do kuchyně
  • dlažba do obývacího pokoje, obklady do obývacího pokoje
  • dlažba do chodby, obklady na chodbu
  • dlažba do haly, obklady hal
  • komerční prostory - restaurace, kanceláře, recepce, atd.
  • dlažba k bazénu, bazénová dlažba
  • dlažby kolem domu, chodníky kolem domu
  • venkovní dlažba na terasu
  • fasádní obklady

Líbí se Vám ten přírodní kámen - travertin ?  Chtěli byste vědět, zda je travetin vhodný pro Vámi zamýšlené použití ve Vašem projektu nebo zda byste měli zvolit raději jiný typ kamene s jinou povrchovou úpravou?

Dejte nám vědět svou představu a rádi Vám pomůžeme, bezplatně poradíme a zašleme další informace o použití travertinu pro Váš projekt a naše zkušenosti.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.