Vápenec

Vápenec a vápencové dlažby z pravého přírodního kamene pro veřejné prostory komerčního projektu v moderním stylu. Pro rekonstrukci podlahy byla vybrána interiérová dlažba z vápence béžového odstínu v kombinaci dvou povrchových úprav s ostře řezanými hranami.

Na fotografiích výše můžete vidět kamennou dlažbu v moderním stylu, a sice vápenec, který skvěle zapadá do celkové koncepce těchto veřejných prostor tohoto komerčního projektu. Jedná se o pravý přírodní kámen, krystalický sedimentární vápenec, v béžovém odstínu.

Tato kamenná vápencová dlažba v interiéru neobsahuje póry, lze ji tedy velmi dobře čistit a udržovat. Po pokládce byla navíc tato dlažba z vápence naimpregnována hydrofóbní impregnací Akemi a stala se tak vodě odpudivou. Neulpívají na ní nečistoty a vápenec se tak dá poté dobře čistit a udržovat. Jakou finální impregnaci na vápencové dlažby a obklady použít závisí vždy na přání klienta. Některé impregance odstín kamenných dlažeb ztmavují, jiné vápenec nechávají v původním přírodním stavu a vzhledu. Pokud byste se o použití impregnačních prostředků a o péči o přírodní kámen chtěli dozvědět více, kontaktujte nás, prosím, a rádi Vím zašleme více informací k tomuto tématu.

Co se týká povrchové úpravy pro tento projekt použitých kamenných vápencových interiérových dlažeb, byly dodány v zajímavé kombinaci dvou povrchových úprav. Tyto metody opracování přírodního kamene, vápence, jsou kombinací nejprve hrubé a následně jemné povrchové úpravy. Prvotně provedená hrubá povrchová úprava strukturu kamenných desek z vápence prohloubí a maličko zvrásní. Jelikož při těchto procesech vápencové kamenné desky ztratí svou přirozenou barevnost, následuje druhá povrchová úprava jemného charakteru, která zpátky barvu z kamenných desek vápence tzv. "vytáhne". Kombinací tohoto procesu vnikne na vápencovém kameni výsledný velmi zajímavý autentický povrch, na kterém je ale stále viditelné žilkování a jeho přírodní barevný odstín. Tyto vápencové kamenné dlažby nemají tedy ve výsledku čistě rovný povrch, rozdílně se na nich láme dopadající světlo, z čehož vyplývá že v různých světelných podmínkách jsou vnímany jinak. To tvoří tuto vápencovou kamennou dlažbu (obklady z vápence) a jejich povrch mnohem více vizuálně aktraktivnějším. Tento typ dvojkombinace povrchové úpravy lze použít jak pro vápencové dlažby, tak pro vápencové obklady do interiéru ale i do exteriéru. Velmi zajímavě vypadá tento typ kombinace povrchových úprav i při použití kamene jako obkladový fasádní kámen vápenec, jelikož při dopadu slunečních paprsků v různé intenzitě se tento přírodní kámen díky své krystaličnosti různě třpytí.

Tyto kamenné dlažby vápencové (ale i kamenné obklady vápenec) pro interiér či exteriér mohou být dodány podle přání zákazníka v tloušťce 1 cm, 1,5 cm nebo 2 cm nebo 3 cm a více. Tloušťku určuje velikost formátu a fakt, zda vápencové dlažby a obklady určeny do interiéru či exteriéru. Klasicky dodávanými formáty jsou rozměry 40×40 cm; 60×40 cm; 30x30 cm, 60×30 cm maloformát. Velkoformát pak 60x60 cm; 80×80 cm; 100×100 cm; 120×120 cm, 120×60 cm; 120×80 cm; 100x50 cm; 80x40 cm. Formáty 20+30+40 cm děláme i ve volných délkách. Pokud potřebujete jiný rozměr, vápenec lze dodat v podstatě jakékoli velikosti formátu přesně podle Vašeho přání. Maximální rozměr vápencové desky je však limitován velikostí vytěženého bloku v lomu, ze kterého se následně kamenná deskovina řeže a z toho vyplývající tloušťkou této kamenné deskoviny. Při realizaci zobrazené na fotografiích výše je dobře patrný i fakt, že lze tento přírodní vápenec použít i jako deskovinu na nášlapy schodů.

V prostředku místnosti tohoto veřejného komerčního prostoru stojí blok vytěženého přírodního kamene, který je již rozřezán na jednotlivé vápencové desky. Tento kamenný blok a jeho surové opracování velmi elegantně doplňuje industriální železné schodiště, což jsou prvky, které jsou v přímém kontrastu k dané kamenné podlaze a použitému přírodnímu dřevu. Všechny tyto prvky a materiály, převážně přírodní, činí tuto realizaci velmi zajímavou a přidávají jí tak na originalitě. 

Hledáte formátované obklady a dlažby z přírodního kamene vápence? Líbí se Vám toto řešení kamenných interiérových dlažeb a vápencová podlaha? Chtěli byste získat další informace ohledně vhodných typů kamene, povrchových úprav vhodných pro Váš projekt? Zanechte nám na sebe kontakt vyplněním našeho kontatkního formuláře na tomto webu a jsme Vám k dispozici teď hned...

Rádi Vám se vším pomůžeme.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.