Venkovní dlažba na terasu - RD Beroun

Kompletní návrh a realizace terasy včetně květináčů rodinného domu v Berouně za použití vápencových pórovitých dlažeb z pravého přírodního kamene jemně béžového odstínu a kamenných obkladových pásků tvořících obklad soklu a schodů v béžovém a hnědém odstínu.

Naše společnost, která již v roce 2016 dodala a realizovala kamenný obklad kuchyně a krbu v obývacím pokoji rodinného domu v Berouně, byla opětovně vyzvána majitelkou této nemovisti RD  k vypracování návrhu, dodávce a provedení terasy z kamene.

Navrhli jsme rozšíření základů terasy o dva květináče lemující okraje, a to pro okrasné stromky podsvícené skrytým osvětlením. Dále plán obsahoval dodělání schodů mezi květináči. Schody byly navrženy k obkladu kamennou deskovinou, ve které by v podstupnicích byla umístěna svítidla osvětlující nášlapy těchto kamenných schodů. Pro venkovní terasové dlažby, byl opět zvolen kámen, a sice v béžovém odstínu. Vše doplněno obkladem podstupnic schodů a květináčů pomocí kamenných čistě přírodně štípaných obkladových pásků ve výškách řad 10 cm. 

Co se týká terasové dlažby, byla zvolena dlažba na terasu mrazuvzdorná a protiskluzová v lehce béžovém odstínu. Tato dlažba na terasu byla speciálně postaršena pro tento projekt. Jednalo se o sedimentární vápenec, který obsahoval menší množství pórů. Přesně tato kamenná dlažba na terasy v této autentické povrchové úpravě byla používána již za dob Starověkého Řecka a Říma, kde zdobila nejen venkovní podlahy, ale i stěny tehdejších exteriérových a interiérových projektů.

Jelikož byla terasa obdélníkovitého půdorysu, pro formát dlažby na terasu byl zvolen taktéž obdélníkový formát, a sice mohutněji vypadající formát 61x40,6 cm oproti klasicky používanému formátu 61x30,5 cm. Tloušťka kamenné deskoviny byla zvolena 3,2 cm, což je dostatečná tloušťka pro venkovní kamenné pochozí plochy.


Hrany této terasové dlažby jsou mírně zaoblené a povrch nese známky historicky postaršeného vzhledu, tak jako by zde terasová dlažba ležela již desítky let. Celkový dojem umocňuje navíc mírná pórovitost vybraného typu přírodního kamene. Póry nejsou zaplněné a kámen si tak uchovává svůj přírodní vzhled. Tato venkovní dlažba na terasu nebyla po provedení pokládky celoplošně přespárována, ale pouze v místech spár. Tato terasová dlažba byla instalována i jako nášlapy kamenných schodů. Aplikovaný ochranný hydrofóbní nátěr Akemi odpuzuje vodu a zabraňuje znečištění kamene.

Co se týká obložení soklu, postupnic schodů a květináčů na fotografiích, lze zde vidět kamenný obklad Natural Brown Strips a kamenné obkladové pásky Natural Cream Strips.

Tyto kamenné obkladové pásky mohou být dodány ve výšce řad 5 cm, 10 cm, 15 cm, 20 cm a 30 cm zastoupené v daném procentuálním poměru přesně podle představ a přání zákazníka. Pro tuto konkrétní realizaci byly dodány obklady na terasu ve výšce řady 10 cm, nainstalovaný v průběžných pravidelně se opakujících řadách.

Obkladové kamenné pásky jsou dodávány ve volných délkách a jejich tloušťka je cca. 2,1 cm. Jde o pravý přírodní obklad, pórovitý vápenec, hnědého či béžového odstínu v naturálně štípaně čistě přírodní povrchové úpravě. V případě zájmu lze tento obklad na terasy dodat i v šedém či černém odstínu. Struktura kamene je značně pórovitá, velmi zdobná a originální. Co páska, to opravdový kus přírody, který se nedá napodobit žádnám umělým obkladem nebo obklady vyrobenými např. z obarveného betonu.


Zajímá Vás jakou dlažbu na terasu nebo chcete stavět terasu svémopomocí a zajímáte se o téma terasa jak na to? Líbí se Vám terasa z kamene a hledáte přírodní kámen na terasu? Hledáte terasové obklady?

Zajímá Vás dlažba na terasu na terče nebo dlažba na terasu mrazuvzdorná a protiskluzová? Nebo potřebuje obklady a dlažby pro jiné exteriérové či interiérové prostory?

Ať již máte jakékoli otázky nabo řešíte cokoli ohledně Vaší terasy, dejte nám vědět a rádi Vám pomůžeme.

Jsme zde kdykoli pro Vás. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.