Venkovní kamenná dlažba - RD Skořenice

Naše venkovní kamenná dlažba nyní zdobí privátní zahradu s kašnou u luxusní rezidence ve Skořenicích. Vápencové dlažby ve světle béžovém odstínu, v postaršeném povrchu, položené spárořezem řecko-římského či francouzského vzoru, skvěle doplňují charakter tohoto domu.

Naše společnost, která se podílela na dodávce a instalaci fasádních lišt a profilů pro luxusní rezidenci ve Skořenicích, byla vyzvána majitelem nemovitosti k dodání vzorků venkovní kamenné dlažby, která by se hodila pro exteriér této luxusní nemovitosti. Po ukázce různých odstínů a povrchových úprav se investor rozhodl pro venkovní kamenné dlažby v lehce béžovém odstínu, jež byly speciálně postaršené pro tento projekt.

Tato přírodní kamenná dlažba venkovní, béžový sedimentární vápenec, který obsahovuje menší množství pórů, ještě více umocnil dojem historičnosti a zdobnosti daného prostoru. Přesně tato  přírodní kamenná dlažba venkovní v této povrchové úpravě bývala používána již za dob Starověkého Řecka a Říma, kde zdobila nejen podlahy, ale i stěny tehdejších exteriérů, ale i interiérů.

Co se týká formátu, byl zvolen řecko-římský vzor, který je někdy též nazýván vzorem francouzským. Tento spárořez obsahuje kombinaci kamenné dlažby venkovní ve čtyřech formátech o rozměrech 20,3x20,3 cm + 40,6x20,3 cm + 40,6x40,6 cm a 61x40,6 cm, které se skládají přesně podle opakujícího se spárořezu. Tloušťka venkovní kamenné dlažby zvolena 3,2 cm. což je dostatečná tloušťka pro exteriérové kamenné pochozí plochy.

Hrana této kamenné dlažby do exteriéru je mírně zaoblená a povrch nese známky historicky postaršeného vzhledu. Celkový dojem z historického provedení venkovních dlažeb umocňuje navíc mírná pórovitost vybraného typu přírodního kamene. Póry nejsou zaplněné, tzn. že kamenné dlažby nejsou po provedení pokládky celoplošně přespárované, ale pouze v místech spár.

Tato kamenná venkovní dlažba je ošetřena ochranným hydrofóbním přípravkem Akemi, který odpuzuje vodu a zabraňuje znečištění kamene. 

Řešíte projekt, kde byste chtěli použít přírodní kamenné dlažby venkovní? Jsme Vám kdykoli k službám...

Rádi Vám se vším pomůžeme. ▶▶▶ Kontaktujte nás ... ✉ ✍ ✆

Jak na projekt

Dozvědět se více

Zde naleznete postup od výběru kamene až po finální realizaci.

Navštivte náš showroom a vše Vám rádi představíme. Nebo nás jen kontaktujte a rádi za Vámi nezávazně kamkoli přijedeme i se vzorky. Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení pro Váš projekt.

 

Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti. Na Vás bude už jen užívat si nový domov!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.